čtvrtek 7. července 2016

Jak najít svůj klid v každodenním chaosu?

Chci změnu - blog osobního rozvoje
Máte občas pocit, jako byste nebyli ve vlastním životě přítomni? Věřte, že vás nakopne kniha Všímavost. Co se vlastně skrývá pod pojmem všímavost? 

Mindfulness znamená bdělost, všímavost anebo jak najít klid v uspěchaném světě. Hledáte to? I já po tom pátrala. Knihu jsem dostala sice před časem, hodila se mi, když jsem cestovala, ale pořádně jsem ji nepřečetla. Přišla mi do rány, když jsem si řekla, že je na čase ji dokonale přelouskat a začít praktikovat cvičení a myšlenky, co obsahuje. 

Taky se vám stává, že děláte mnoho věcí automaticky? Vyhýbáte se cíleně úkolům, při kterých musíte více přemýšlet, protože jsou nové a vy s nimi prostě nemáte zkušenosti? Místo toho abyste věnovali pozornost tomu, s kým mluvíte, jste myšlenkami někde jinde? Nevíte, co s minulostí ani s budoucností?  

A teď z jiné strany

Dělala jsem rozhovory a mám jich na kontě celkem slušný počet cca 40. Zjistila jsem, že tu dobu, kdy jsem se vrhla na spuštění Zdenčina pokecu, jsem se ocitla v termínech, dodělávání zvuček, oslovování dalších, uveřejňování odkazů na sítích. Najednou jsem měla pocit, že jsem v tunelu a výsledky nejsou. 

Kde vlastně žijeme? 

Pokud máte nějaké podobné pocity, tak jste ideálním adeptem na tento titul.  V současné době pracuji na přítomnosti a rozhodně věnuji pozornost tomu, co dělám. Přestávám očekávat a někdy jednoduše zapomenu soudit, zda věci kolem odpovídají či neodpovídají mému očekávání.

Chcete se ujistit, zda se téma všímavosti týká i vás? Položím vám pár otázek:


1.) Je pro vás občas náročné si uvědomit, co se děje v přítomném okamžiku?
2.) Máte sklon se někam vydat a nevěnujete pozornost cestě?
3.) Děláte věci automaticky, aniž byste nad nimi dostatečně přemýšleli?
4.) Soustředíte se na cíl tak silně, že zapomenete sledovat, zda se k němu vlastně přibližujete?
5.) Jste zaujatí minulostí či budoucností?

Doporučení:

Pokud jste na některé otázky odpověděli ano, prožíváte svůj život jen ve své hlavě a zapomínáte na skutečnou realitu. Život prostě neprožíváte naplno.
 

Kniha Všímavost aneb Jak najít klid v uspěchaném světě, nakladatelství ANAG je moc dobrá a představuje to, co mi momentálně tolik schází. Jděte na workshop - Cesta k úspěchu a naučte se odpočívat a relaxovat. K tématu se ještě v některém článku vrátím. Součástí knihy je navíc i meditační CD. Pokud se vydáte cestou vnímavosti, tak vás čekám 8 týdnů, na což je čas léta úžasný. Bude toho hodně k vnímání a objevování:)

Závěrem:
Později napíšu o tom, jak a co jsem při realizaci vědomé změny objevila. Hledáte další inspiraci? Připojte se k mému Youtube kanálu - Jak nastartovat změnu? Tipy pro změny. 


Mějte se hezky

Zdenka

Kurzy:
 
www.edux.cz 

Instagram:
ZdenkaT
Youtube: Jak nastartovat změnu

Ebook
Kaizen- chci změnu
Koučink: www.kouc-koucink.cz


Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...