neděle 5. června 2022

Jak jednoduše nakreslit šneka, velblouda či hrocha?


Chtěli byste kreslit, ale nevíte, jak na to? Co kreslit zvířata? Jak by se vám to líbilo? Co když vám řeknu, že můžete kreslit, i když nemáte umělecký talent? Stačí jen vědět, jak na to.

Už léta se se mnou táhne to, že když jsem si řekla, že je pro mě něco těžké a nikdy to nechci dělat, většinou se jako ironií osudu stalo, že jsem tu věc dostala na starost.

Podobně to bylo i s workbookem Jak jednoduše kreslit. Kreslit ikonky je fajn, ale zvířata? Tak do toho se vážně nepustím. Pak ale přišli účastníci kurzu sketchnotingu, neustále mě žádali, abych jim ukázala, jak jednoduše kreslit zvířata, že to chtějí kreslit ve škole, někteří chtějí vytvořit pohádkovou knihu anebo mají doma děti a chtějí si s nimi kreslit.


A tak vznikl nápad na tento workbook.

Nakonec vychází na den dětí 1. 6. 2022. Celkem má 75 stránek, zahrnuje 50 zvířat, jsou tam i vzory na kreslení rostlin, stromů, ale i vzory krajiny, takže když už natrénujete kreslení zvířat, hned můžete vytvářet krajinu plnou nových výtvorů.

Tipy, jak pracovat s workbookem?
1. Nakreslete zvířata přesně jako já
2. Kreslete podle vzoru a inspirujte se, změňte oči, nos, tvar těla
3. Vytvořte příběhy tím, že využijete rostliny nebo vzory krajin. Vytvořte malý komiksový příběh, dejte zvířeti bublinu.
4. Nakreslete jedno zvíře na velký formát a nechte děti zvíře vybarvit, může sloužit i jako omalovánka
5. Trénujte zvířata, která jsou tvarem podobná. Příkladem je kůň, kdy můžete zároveň nakreslit zebru.
6. Měňte u zvířat pozice, můžete je načrtnout ze strany, můžou se dívat nahoru anebo dolů. Měňte oči, aby pohled směřoval jinam.
7. Vytvořte pohlednici nebo přání k svátku či k narozeninám
 8. Vytvořte barevný plakát zvířat a zároveň plakát doplňte o jiné vzory, například zentangl nebo květiny, prostě jakékoliv vzory

Pokud ještě workbooky nemáte a chcete si vyzkoušet moje tipy, koupit si ho můžete zde. Doporučuji si 
k němu přibalit i Jak jednoduše kreslit.

Jde o jednoduché kreslení bez stínování ve stylu doodle, a to v 6 krocích, takže podle něj zvládnete kreslit vy i vaše děti. Jelikož se blíží dovolené a prázdniny, může být jednoduché kreslení zvířat vhodným doplňkem na vaše cesty a pro trávení volného času. 

Pokud kreslíte digitálně, tak je možné si zakoupit i razítkovací štětce vytvořené v Procreate. Sledovat mě můžete i na YouTube kanálu: Jak nastartovat změnu.

 Tak co, začnete tvořit? Kašlete na talent a začněte kreslit.

Zdenka

Kurzy: www.edux.cz 
Workbooky: Jak jednoduše na sketchnoting a Jak jednoduše kreslit
Instagram: Zdenka
FB: Zizitom (kreslící skupina)

Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Facebooku. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...