úterý 6. února 2018

Jak přelstít sama sebe a konečně se naučit cizí jazyk?

Také si neustále vymýšlíte jinou činnost pokaždé, když na vás čeká další sada slovíček či gramatiky k naučení? Nevíte, jak překonat nechuť učit se cizí jazyk či cokoliv jiného? Tak to jste tady dneska správně, protože vám prozradím, jak přelstít sama sebe a konečně se naučit to, co potřebujete. Momentálně vám k tomu teď jen chybí pár drobných krůčků. 
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Když dovolíte, ukážu vám to na mém příkladu. S učením anglickým slovíček jsem přestala, protože jsem je k mé dosavadní práci téměř nepotřebovala.

Teď mám ale klienta z anglického prostředí a k tomu můj velký sen - cestovat po světě. Proto je potřeba se k angličtině vrátit. Zde je mých pár drobných krůčků, které mi na cestě za mým snem s učením pomáhají. 
 1. Dostaňte se do prostředí, kde se angličtina používá 
  U mě to byl můj klient, s kterým jsem potřebovala komunikovat anglicky. Co vy? Máte možnost odjet na anglický kurz? Strávit prázdniny u známých v anglicky mluvící zemi? Co nějaké profesní sdružení, kde se mluví anglicky? No tak do toho! 
 2. Najděte si maličkosti, ke kterým máte vztah a spojte je s angličtinou
  Například pokud milujete citáty, začněte si je vyhledávat také v anglickém jazyce. 
 3. Propojte zábavu s užitečným
  U mě to byl poslech vystoupení z TEDEXu. Obsah jednotlivých vystoupení mě zajímal, jenže jsem nerozuměla, a tak jsem si jednotlivá videa začala pouštět a postupně se v jazyce zdokonalovala. 
 4. Najděte si způsob, jak můžete svou profesi sdílet výměnou za lekce jazyka 
  Třeba já koučuji, proto jsem mohla nabídnout své hodiny koučinku za velmi užitečné lekce cizího jazyka. Jde to tak i u jiných kurzů a činností.
 5. Využijte kreativitu a anglická slovíčka, fráze si nakreslete
  Rádi kreslíte? V tomto případě si slovíčka a slovní obraty lépe zapamatujete, pokud si je i nakreslíte. 
 6. Poslouchejte své oblíbené písničky v angličtině a zaměřte se na text Pokrok v angličtině můžete zaznamenat už jen poslechem vašich oblíbených písniček v angličtině, no vážně.
Na další způsoby, jak si zpříjemnit učení nejen anglického jazyka už určitě přijdete sami. Co vám funguje? Napište mi dolu do komentáře.

Pokud získáte potřebnou motivaci a připojíte k ní výše nastíněné drobné kroky, dostanete se k vašemu cíli mnohem snáze. 

Návodem může být i můj e-book založený na principech japonské filozofie Kaizen - malými krůčky k velkým cílům. Pokud byste přece jen s něčím potřebovali pomoc, kontaktujte mě. Na rozvoji vaší kreativity a motivace můžeme pracovat společně třeba formou Skype výuky. A jak se k učení inspirujete vy? 

Mějte se hezky

Zdenka

E-book: Kaizen - chci změnu 

Instagram: Zdenka
Kresby: Zizitom
Tréninky: www.edux.cz 
Youtube: Jak nastartovat změnu


Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

1 komentář:

 1. Super článek, přesně tyto kroky mi s mou angličtinou pomohly úplně nejvíc. Pak ještě taky jazykový pobyt, na kterém jsem se konečně rozmluvila. Konkrétně jsem tam byla s http://www.englishstay.cz/ , pokud byste něco podobného hledali.

  OdpovědětVymazat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...