pátek 6. ledna 2017

Vy máte růžové brýle?

Jak jste na tom s atmosférou přelomu roku? Vychutnáváte si tu možnost začít věci s čistým štítem? Já ano, a proto jsem se pustila do rekapitulace. Co mi rok 2016 vzal a dal? 
Blog - Chci změnu
Bylo to někdy koncem roku 2015, když jsem začala přemýšlet o podcastech (audio rozhovory) a jejich využití. Protože jako koučka pracuji s lidmi, moc dobře vím, co dokáže inspirace. A to jsem právě chtěla - lidi inspirovat a zároveň rozjet své nové projekty. 

Skrze tuhle myšlenku se v únoru 2016 začalo rozjíždět mé malé internetové rádio - projekt Zdenčin pokec.

Váš sen si můžete splnit třeba v tomhle roce 

Jaký mělo ohlas? Naprosto úžasný! Po pravdě jsem to moc nečekala. Vyšlo i pár článků - na webu „Mám nápad“, na blogu Zuzany Taucové  Inspirace do ouška " či „Podnikavá žena“. Všechno to pro mě bylo tak nové, tak neohmatané. Postupem času jsem se učila s podcasty pracovat - vytvářet znělku, vést rozhovory, používat mikrofon. Při tom všem jsem se seznamovala s novými úžasnými lidmi. Chyby? Dělala jsem je, ale tak už to u učení bývá. 

Koneckonců i skrz ně jsem v roce 2016 udělala obrovský krok k mému snu. A co vy? Také děláte něco pro své sny? 

Nikdy, neříkejte nikdy
Nikdy, neříkej nikdy - tak tohle pravidlo jsem si měla možnost připomenout i já v roce 2016. Co vám budu povídat, ne do všech nových aktivit se vrhám po hlavě. Často si říkám: „tak do toho bych teda nešla “ a mám k tomu i řadu důvodů - nerozumím tomu, jsem moc pohodlná učit se novým věcem...a pak se něco zlomí a já se najednou nacházím v realitě uprostřed mého snu. 

Můj rekapitulační seznam
Chci změnu - blog osobního rozvoje

Bylo pro mě si seznam napsat, jedině tak totiž naplno uvidíte, o jaký kus jste se posunuli. Než ho začnu psát - děkuji všem, co mě podporují a fandí mým podcastům. Děkuji:)
  • Za mnou je celkem 59 rozhovorů (vč. mých vlastních) s úžasnými lidmi, které máte možnost si poslechnout na blogu „Zdenčin pokec“. 
  • Mám Instagram, tam si hraju a učím se s ním pracovat, také na něm obdivuji úžasné fotky druhých. 
  • Vytvořila jsem studijní skupinu na Facebooku s názvem „Startujeme změnu“, která je určená pro ty, kteří se chtějí aktivně posouvat dál. 
  • Natáčím videa - Jak nastartovat změnu, na kterých uveřejňuji recenzi knih, které jsem četla, mé poznatky z tréninků, případně v nich zmiňuji rozvojové techniky. 
  • Z tréninků více přecházím na koučování a konzultace pro malé a střední firmy, zejména pro jejich majitele. 
  • Skamarádila jsem se se Skypem, přes něj pak probíhají mé konzultace a koučink s klienty.
  • Začala jsem koučovat v angličtině. 
  • Naučila jsem se pracovat s jednoduchými grafickými programy pro úpravu obrázků a začala jsem fotit. 
  • Nastartovala jsem pravidelné osobní setkávání -  „Večery se Zdenkou“. 
  • Přečetla jsem si pár užitečných knih, shlédla pár filmů, na které budu ve videích také dávat tipy a začala používat skečnouting.
Vy máte růžové brýle? 
Že je všechno růžové a dokonalé? Jistě, že ne! Nebo vy vlastníte růžové brýle? I tak jsem však ráda, že jsem se do všech těchto nových věcí pustila. Překročila jsem svou vlastní zónu komfortu, naučila jsem se novým věcem a k tomu jsem potřebovala notnou dávku odvahy. Příjemným bonusem toho všeho jsou mí noví přátelé, které jsem při honbě za svým snem získala. 

Doporučení: 

zkuste pro sebe napsat seznam toho, co děláte jinak než v předešlém roce. Alespoň mně to pomohlo uvědomit si, jaký kus práce mám vlastně za sebou. Do té doby mi totiž připadalo, že se nic moc neděje, s čímž by můj seznam výše jistě nesouhlasil: )

Změny můžete dělat kdykoliv, ale přelom roku má jakousi magickou moc, nemyslíte? Dává nám pocit, že s výměnou kalendáře můžeme i my začít s čistým štítem. Já se pochlubila, teď je řada na Vás! Co se povedlo Vám? Jaký byl ten Váš rok? 

S přáním krásného a úspěšného nového roku 2017 

Mějte se hezky

Zdenka 


Kurzy:
 
www.edux.cz 

Ebook
Kaizen- chci změnu
FB: Startujeme změnu
Podcast: Zdenčin pokec - podcast úspěšných
Koučink: www.kouc-koucink.cz

Našli jste pro sebe inspiraci? Dejte vědět i svými kamarádům. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům blogu nebo Youtube kanálu Zdenčin pokec.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...