čtvrtek 14. února 2019

11 aplikací, kterými si ulehčit práci na cestách

Jaké různé on-line nástroje a aplikace využívám, zejména na cestách? Do komentáře hned připojte i své tipy a díky.

11 tipů na pomoc při práci na cestách


1. Futureme je o tom, že na  napíšete sami sobě dopis, kde zformulujete své cíle a plány, taky obavy. Je to nástroj zdarma a motivační v tom, že uvidíte, kam jste se za určitý čas dostali.

2. Evernote – využívám k psaní článků, kde si články nadiktuji, k článkům si mohu i něco dokreslit, a taky webové stránky, které se mi líbí, pohodlně uložit. Je fajn i pro termíny či sdílení souborů s druhými.

3. Trello na kontrolu práce nad projektem – takové malé projektové nástěnky.slouží zejména k organizaci práce.

4. Procreate  - kreslicí a grafický program: digitální kreslení, videa, jednoduché animace a úprava obrázků, doplnění textů či vytvoření sketchnotingového zápisu, nejvíce teď využívám a doporučuji i software Sketchbook. Obě verze jsou placené.

5. Google drive na ukládání obrázků, souborů, ukládání dokumentů i pro vytváření pozvánek na akce ,ale i tabulek.

6. Photoscape je takový archiv fotek, ale může sloužit i pro třídění ilustrací. Najdete na webu slunecnice.cz pro grafiky nebo fotografy.

7. Toggle je určený pro kontrolu času, ideální pro ty, co pracují s hodinovou sazbou – např. grafiky, můžete dokladovat čas strávený nad zakázkou. K dispozici je nejdříve zkušební verze, poté placená.

8. PicCollage je fajn na rychlou úpravu fotek, vytvoření koláže či videa, základní verze je zdarma. Možností je tam poměrně dost pro "negrafiky".

9. PS Express používám také na koláže z fotek, na jejich úpravu i na snižování objemu obrázků (šetří mi na cestách data) a je zdarma. Patří k aplikaci Adobe.

10. iMovie je na úpravu i tvorbu kratších videí na FB či Instagram a je zdarma. Využívám ji přímo v mobilu nebo i na tabletu.

11. Fontasy je hezká aplikace, pokud chcete mít originální popisky. Nabízí totiž různé fonty. Základní fonty si myslím bohatě stačí, ale můžete si další fonty dokoupit.

Co vám ulehčuje práci? Napište mi tipy, co se vám osvědčilo, oblíbenou aplikaci či software, který testujete.

Mějte se fajn Zdenka


Instagram: Zdenka_kresli
FB: ZIZITOM
Tréninky: www.edux.cz 
Youtube: Jak nastartovat změnu


Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...