pondělí 8. února 2021

Jak se inspirovat od Austina Kleona? Kreativita

Jak se inspirovat od Austina Kleona? Austin Kleon napsal tři knihy o kreativitě: Ukaž, co děláš, Kraď jako umělec a Jeď dál. Knihy jsou z nakladatelství Jan Melvil Publishing. 

Každá z knih se zaměřuje na něco jiného. Stejné je však schéma knih: kniha je vždy rozdělena na 10 částí, které jsou vizuálně velmi zajímavě zpracované – jsou kombinovány texty, černobílé kresby a citáty.

Ukaž, co děláš poskytuje tipy, jak sdílet svou kreativní práci na sociálních sítích. Zamýšlí se nad tím, jak zařídit, aby si vás ostatní všimli.

Kraď jako umělec se zaměřuje na to, jak se inspirovat od ostatních, ale přesto vytvořit něco originálního.

Poslední kniha Jeď dál je zaměřena na postupy, jak tvořit a zůstat kreativní, i když nám docházejí nápady, pojednává o tom, co je rutina, jak s ní vědomě pracovat a kdy nás může zachránit.

Nyní si dovolím uvést několik myšlenek, které mě osobně hluboce zaujaly. Někdy nemáme nápady, inspiraci. A tak, když už vás nic nebaví, zkuste vytvořit tu nejhorší věc, co dokážete.


V knize Jeď dál, kterou nyní čtu, mě nejvíce oslovila myšlenka, jak maximálně využívat své dny. Žijeme jeden den po druhém. Zahoďme hořkost způsobenou tím, co se stalo včera, zahoďme strach, co se stane zítra. 

Přikládám rovněž pár tipů na cvičení pro zlepšení nálady. Zkuste se zamyslet a napsat jako A. Kleon 10 bodů, jak být šťastný. Co by to bylo u vás?

Pokud jste smutní a máte pocit, že se vám toho moc nepovedlo, mám tady další úkol. Zkuste napsat pro sebe 100 top momentů minulého roku. Může to být výlet, životní událost, knihy, filmy nebo nějaký krátký spot.

Poslední myšlenka se myslím hodí nejvíce do současné doby: Hlídejte si svůj vnitřní svět a držte se dál od reklam a blbců a filmových hvězd. Autorkou tohoto výroku je Dorothea Taningová.

Co dodat na závěr?

Jelikož jde o knihy o kreativitě, považuji za vhodné uvést ještě jeden citát: Kreativita není talent. Je to způsob myšlení. Jedná se o slova Johna Cleese.

A kterou knihu bych doporučila?
Já osobně jsem nejvíce inspirace načerpala z knihy Ukaž, co děláš. Pokud jste četli knihy Austina Kleona, napište mi do komentáře, která se líbila vám a proč. 

Máte tip na další knížky o kreativitě? 

Budu ráda, když se o něj podělíte. Stream o knihách Austina Kleona najdete na mém profilu FB:Zizitom. Zvu vás do stejnojmenné skupiny, pokud rádi tvoříte a kreslíte nebo přijďte na můj webinář Ovládněte sketchnoting 

Mějte se fajn,

Zdenka

Instagram: Zdenkakresli
FB: Zizitom

Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...