pondělí 20. září 2021

Jak se učit cizí jazyky pomocí vizuálních poznámek?

Chcete cestovat? Zajímává grafika a videokurz je jenom ve španělštině? Hledáte práci v zahraničí nebo si jenom toužíte popovídat s kamarádkou? Je několik možností, jak využít kreslené poznámky při učení se. 

Dva body jsou důležité: jednak znát svůj styl učení, který mi nejvíce vyhovuje (jak si látku nejlépe zapamatuji), jednak mít nadšení a motivaci se do toho pustit a vydržet.

Pokud se rádi učíte poslechem, tak vizuální poznámky pro vás nebudou ideální. Pokud máte rádi barvičky, rádi píšete, pastelky, nálepky, tak vám přináším několik svých kreativních tipů.

1.) Nová slovíčka si několikrát napište, nepostačí si je jenom říkat nahlas.

2.) Pro nová slovíčka si vymyslete barevné kategorie pro lehčí a těžší slovíčka, např. červená barva pro ty, která máte problém si zapamatovat. Zelenou pro ty, která se vám zdají jednodušší.

3.) Slovíčka si nakreslete, vytvořte si vizuální slovník k lekci.

4.) Kreslíte si digitálně? Využijte – obrázek do jedné vrstvy, jeho význam – text do druhé a pak se můžete testovat a vrstvu vypnout (obrázek a doplníte text nebo obráceně)

5.) Obvyklé fráze a obraty si zkuste nakreslit, stačí, když jim a jejich významu porozumíte vy (může to být formou rozhovoru, komiksu či scénky).


6.) Poslouchejte zajímavá videa a dělejte si u toho poznámky v daném jazyce.

7.) Dívejte na vzdělávací akce, filmy a zaznamenávejte si nová slovíčka a ty si nakreslete (motivace lépe porozumět filmu).

8.) Trénujte jazyk tak, že si v daném jazyce vytvoříte vizuální abecedu – díky tomu použijete novou slovní zásobu nebo procvičíte stávající slovní zásobu.

9.) Nakreslete si vizuální knihovnu – tematicky. 


Možná vás nebaví učit se slovíčka podle učebnice, ale máte oblasti, které vás prioritně zajímají. 

Učte se proto tematicky, např. slovní zásobu pojící se s jídlem, oblékáním, základní fráze: pozdrav, rozloučení, představení atd. Vybírejte podle priority. Cestujete a chcete se domluvit? 

Pokud je pro vás kreslení překážkou, začněte kreslit i mým workbookem a postupně se jednoduše naučíte kreslit. Je taky i v angličtině:)

Podělte se o své zkušenosti se zapamatováváním si nových věcí.

 Mějte se hezky,

Zdenka

Kurzy: www.edux.cz 
E-book: Kaizen chci změnu
Workbooky: Jak jednoduše na sketchnoting a Jak jednoduše kreslit
Instagram: Zdenka
FB: Zizitom (kreslící skupina)

Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Facebooku. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...