sobota 25. března 2017

Ukaž, co děláš! Aneb když inspirací je kniha

Co děláte? V čem podnikáte? Na čem zrovna pracujete? Jednoduše nechte se objevit a neztrácejte čas na networkingových akcích. Kniha „Ukaž, co děláš - 10 způsobů, jak sdílet svou kreativitu a nechat se objevit" , kterou napsal Austin Kleon mě nadchla a už teď vím, že se k ní budu vracet. Četla jsem ji jeden nedělní večer, i když počasí za moc nestálo, díky této knize ten den vyloženě zkrásněl.


Chci změnu - blog osobního rozvoje
O čem kniha je?

Hledáte tak trochu jinou knihu o marketingu? Máte už plné zuby knížek o osobním rozvoji? Zkuste tuto. Je to kniha o marketingu, která vás nepřekvapí velkým počtem stránek - má jich jen 223, je čtivá a praktická. Jen písmenka v ní nenajdete, je obohacena ilustracemi. Pochází z kuchyně nakladatelství Jan Melvil Publishing a já myslím, že Vás rozhodně nakopne. Už teď přemýšlím i o další knize autora Kraď jako umělec.


Komu je určena?

Je určena umělcům, spisovatelům a tvůrčím podnikatelům, jak se zapojit do prostředí sdílení. Kouzlo spočívá ne v produktu samotném, ale sdílení něčeho malého, čemu se věnujete. Staňte se spojkou, učitelem a otevřeným uzlem.

Pár postřehů z knihy...Velmi často, když si začnu knihu (z oblasti osobního rozvoje) číst, mám ve zvyku si dělat vizuální poznámky (sketchnoting) a tady je mých pár postřehů...ale jen pár, nechci Vám prozradit vše!

1. Autor radí číst nekrology...napadlo vás to někdy?
2. Doporučuje ukazovat projekt, kresbu/sketch či produkt už v podobě tvoření a tudíž i v jeho nedokonalosti.
3. Radí zapracovat na sociálních sítích a dát o sobě vědět. Budete dokladatelní!
4. Tvrdí, že chcete-li být zajímavým, musíte se zajímat.
5. V případě, že dokončujete projekt autor radí pokračovat dál v něčem jiném a získat si odstup od toho původního. Na ten se můžete podívat a vyhodnotit o něco později.
6. Každých 7 let bychom si podle autora měli udělat volno na rok nebo na delší dobu. Tím získáte nadhled a odstup od všeho, co jste doposud dělali.
7. Odhazováním staré práce, získáte prostor pro novou. Tím, že "zahodíme" starou práci, neznamená, že nově začínáme. Začíná tím proces nového začínání.

Závěrem:
Kniha mě inspirovala, a tak chystám setkání koncem dubna s tímto podtitulem Ukaž, co děláš aneb když se inspirací stala kniha v Praze dne 26.4.2017 od 18:00 hod. v cukrárně Alenka v říši divů na Praze 2. Máte chuť se pochlubit čemu se věnujete? 


Myšlenek, které mě v knize zaujaly je spousta, protože však nechci prozradit vše, ukončím toto pozvání citátem, který mě oslovil. A ten zní: „Ve chvíli, kdy něco přestanete chtít, získáte to.“ - Andy Warhol.

Zdenka

Kurzy: www.edux.cz 
Instagram: Zdenka_kresli
Ebook
Kaizen- chci změnu
Ukázky práce: Zizitom

Našli jste pro sebe inspiraci? Dejte vědět i svými kamarádům. Připojte se k mým odběratelům blogu nebo Youtube kanálu Jak nastartovat změnu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...