čtvrtek 5. června 2014

Krize jako příležitost k růstu

Jste dlouho na stejné pracovní pozici? Máte už pocit, že všechno znáte a nic už Vás nemůže překvapit? Po dlouhé době se Váš zaměstnavatel rozhodne, že máte jít do kurzu? Berete to jako trest?

V poslední době přicházím do kurzů a můj „model lidí“ se v kurzech opakuje. Nevím, zda takový typ firem přitahuji nebo přichází podobný trend. Mým cílem je jim pomoct, opět je nastartovat a uvědomit si i jiné souvislosti, naučit se něco nového.


Lidé se tváří naprosto nepřátelsky a nepříjemně. Jak můžete chápat naši situaci? Jak si dovolujete nám radit? Jak nám můžete radit v naší práci, vždyť ji neznáte. Máme dlouholetou praxi a už se nemůžeme nic nového naučit. Úvody jsou stejné. Ne, nemůžu jim radit v jejich práci a taky ji opravdu neznám.

Na druhou stranu věřím, že se můžeme neustále učit něco nového i přesto, že naše praxe je dlouholetá a jednoduše už fungujeme na autopilota. Autopilot nás nutí konat věci stejně a už si ani neuvědomovat si, co děláme. i já
jsem začala dělat podcasty - audio rozhovory. 
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Napsala jsem "Jak žít naplno a pracovat odkudkoliv" dozvíte, že nemusíte svou vášeň cestovat a poznávat nové kultury odsouvat na neurčito a už vůbec ne kvůli vaší práci, která vás svazuje na jednom místě.  E-book vás nabádá: přibalte si ji na cesty s sebou! V knize najdete příběhy lidí, co už takto žijí, ale také praktické rady a tipy, které vám se změnou v mnohém pomohou. Je potřeba jít dál a rozvíjet se.

Na kurzech naštěstí skoro ve většině případu dochází v závěru ke smíšeným pocitům najednou: radost (už vím, jak mohu ke stejným věcem přistupovat jinak a umím něco nového) a pak pocit zklamání (ze sebe, že se budu potřebovat hodně nových věcí naučit a chce to novou energii). 

Závěrem:  

Změny nás provázejí na každém kroku, životní nutností je respektovat je a žít s nimi a učit se, i když je přijmout je pro nás velmi těžké. Přiznejme si, že změny někdy dokonce i bolí. Zkuste se podívat i na mé video tipy - Jak nastartovat změnu na Youtube. Na druhou stranu zůstat ve své ulitě a ignorovat, co se děje kolem nás, může způsobovat, že se najednou začneme propadat někam „dozadu“.

Moje doporučení: 
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Video tipy - Jak nastartovat změnu


Berte krize jako příležitost k osobnímu růstu (např. pro obchodníky zvýšit svůj příjem jiným přístupem), třeba si pak můžete plnit sobě anebo své rodině sny. Podle toho, čemu se profesně věnujete si najděte kurzy či workshopy a udělejte jakýsi vlastní restart. Můžete změnit svůj životní styl a více cestovat a méně pracovat. "Skutečné objevné cesty nespočívají v poznávání nových krajin, ale v tom, že něco spatříme novýma očima", Marcel Proust

Přeji Vám hezký den,

Zdenka

E-book: Kaizen - chci změnu

Youtube: Jak nastartovat změnu
Koučink: www.kouc-koucink.cz
Kurzy: www.edux.cz


Pokud se Vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním přátelům nebo se přihlaste k odběru článků. Děkuji.

2 komentáře:

  1. Je to přesně tak, jak píšete. Lidé mají přímo nechuť se dále sebevzdělávat, nechat si poradit, nad něčím popřemýšlet. Tady postačí asi jen velké ach jo.

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji, Karolíno za podporu i reakci.ve finále to dobře dopadne, ale je to "boj"...

    OdpovědětVymazat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...