pátek 14. června 2019

5 tipů na cestovatelské deníky

Chci změnu - blog osobního rozvojeMáte rádi různé deníky, zápisníčky či kreslící pera? Rádi tvoříte či píšete? Blíží se léto, tak mě napadlo dát vám pár tipů na cestovatelské deníky, které jsem dostala na cesty.

Protože moc ráda sama tvořím, tak je budu posuzovat podle toho, zda si v nich mohu kreslit/dělat sketchnouty 
či ne.

Většinu svých zápisků z cest si vedu touto formou viz. ukázka, jak si je vedu já.


Preferuji vlastní kreativitu před takovou tou připravenou" ve formě různých stužek, nálepek...

Chci změnu - blog osobního rozvoje
5 tipů na cestovatelské deníky

1) Zápisník Write/Draw - Kin collection
Oceňuji na něm to, že je rozdělen na dvě části: z jedné strany je možné kreslit Draw, z té druhé si můžete psát poznámky Write. Není to typický cestovatelský zápisník, ale dovedla bych si ho na to představit. 

Co mě zaujalo a dostalo, je gumička, která je po celém obvodu sešitu. Nevím, zda byla součástí diáře či ne (dostala jsem jako dárek) - je od Papelote.cz. Je možné si do ní dát pastelky, fixy a nosit je s sebou, což je super a velmi praktické. Navíc se deník neotevírá a já tak nelovím své pomůcky v tašce.

Design: originalitu tomu dává i vnější design, listy z profilu jsou zlaté, což vypadá moc hezky. Pro své cesty ho využiji spíše na zápisky o našem Méďovi - obytném voze, kde jsme co měnili, kolik ujeli km, a z druhé strany na sketchnoty vztahující se k objevování obytného vozu. Takové naše překvapení.

2) Německý cestovatelský deníkReise Tagebuch, NGV
Je skvělý, no je v němčině. Hodně se mi líbí kroužková vazba, když si chci své obrázky vyfotit, tak je to šikovnější než pevná vazba. Je praktický, když si budu deník nosit s sebou, tak se nezničí. V deníku najdete i určitou strukturu, takže je návodný s barevnými ikonkami. Můžete do něj vlepovat obrázky, vstupenky nebo si dokonce zapsat i co jste měli k obědu:) Považuji ho za velmi graficky povedený a vřele ho doporučuji těm, co více píšou. Pokud chcete malinko trénovat němčinu, tak je to výborná volba. Já preferuji mít možnost více kreslit.

Design:
Z toho jsem opravdu nadšená.Je rozpracovaný do detailů (nálady, top momenty....)

3) Korálky dní – cestovní deník
Zaujal mě v tom, že se dá do něj hodně kreslit, nejsou tam linky, které mě mnohdy limitují, jsou v něm pouze tečky, což je úplně ideální, pokud chcete více kreslit/doodlovat nebo si dělat vizuální poznámky. Tečky jsou skvělá pomůcka, pomáhají vám, aby to hezky vypadalo, abyste psali rovně. Najdete v něm i "lepíky", které poslouží i jako záložky, mapy vč. ČR, a dokonce i nálepky, takže si s ním opravdu můžete kreativně vyhrát. 
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Jsou v něm motivační citáty, takže pokud cestujete, můžete třeba popsat, co jste zažili. Zároveň mohou sloužit i jako koučovací pomůcka. O daném citátu můžete přemýšlet. Pokud nevíte, co si zapsat, můžete improvizovat právě s uvedeným citátem. Rozměrově a hmotnostně je menší než německý deník.

Design: v každém případě oceňuji i tvrdší vazbu. Graficky velmi zdařilý deník s praktickou gumičkou (na obr. není, najdete je v e-shopu).Výhodou je, že můžete použít na cesty v ČR, ale i v zahraničí.

4) Můj tip – notes z Tigeru 
Ideální je formát A5 naležato (černá pevná vazba, uvnitř bez linek), vytvořit si můžete i svůj vlastní cestovní diář. Nalepíte si do něj vstupenky, fotky, píšete, kreslíte a využít můžete i různé vychytávky v podobě ozdobných pásků, nálepek atd., které seženete v papírnictví nebo i přímo v prodejně Tiger. Svoji kreativitu můžete naplno rozjet:) Zkuste i bloky od BOBO bloku.

Design:
originální a váš

Je nádherně balený, má kartonovou vazbu (nefotila), na jedné straně zápisník a na druhé stírací mapy světadílů. Deník má pouze linky, nejsou v něm žádné obrázky ani ikonky. 
Chci změnu - blog osobního rozvoje

Můžete si do něj zaznamenávat, kolik jste ušli, uletěli či ujeli km. Mapy různých světadílů jsou docela povedené, po cestě je můžete stírat. Přestože mi obálka připadala strohá, je variabilní, já si ji upravila k obrazu svému. Mě osobně tento cestovatelský zápisník moc nevyhovuje, protože jsou v něm linky. Oceňuji nápad s mapami a uvnitř jsem našla hezký checklist a v úvodu můžete uvést pár informací o sobě i o plánované cestě. Rozměr je ideální, lehký a velmi skladný.

Design: strohý, jednoduchý v duchu eko. Moc hezký jako dárek.

Používáte nějaký deník na cestovní? Jak to děláte vy? Podělte se o své zkušenosti do komentáře.

Zdenka


Kresby: Zizitom
Tréninky a workbooky: www.edux.cz/workbooky
Blog o cestování: Život naplno

Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...