pondělí 3. listopadu 2014

Jak rozvinout svůj osobní osobní potenciál?

Začnu citátem "Nejlepší cesta jak mít dobrý nápad, je mít hodně nápadů", Linus Pauling. Kreativita a tvořivost nám pomáhá rozvíjet samých sebe. Je příležitost, jak se pobavit, odpočinout si a zvýšit svůj potenciál - proto ji mám ráda. 

Potkala jsem Zuzku Taucovou tvoří obrázky a karty, které se mi moc líbily.

Chci změnu - blog osobního rozvojeZuzka je maluje horkým voskem v různých formách, např. jako motivační energetické kartičky (z jedné strany citát, z druhé obrázek) nebo pouze obrázky bez textů.

Domluvily jsme se na vyzkoušení karet při výuce a koučování a tak jsem vyrazila do Centra sociálních služeb Praha 2, klubu Aktivního stáří s tím, že karty hned v praxi otestujeme. Čekalo na mě dvacet účastnic, z čehož jsem měla radost. 

Dámám jsem zadala důležitý úkol stáváte se dnes členkami mého tvořivého a testovacího týmu. Budeme společně vymýšlet a hledat využití těchto karet.

První typ karet – abstraktní/enkaustické obrázky bez textů jsem rozložila na stůl a vyzvala dámy, aby si vybraly tu kartu, která se jim líbí. Pak jsem si s každou povídala o tom, co se jim na kartě líbí, co je na ní oslovilo, a pokud by kartu různým způsobem otáčely, jak se bude měnit jejich obrázek. Pak jsme s ostatními doplňovaly, co nás ještě jiného napadlo.

A reakce na koučovací karty?
Někdy jsme se společně v myšlenkách přenesly do vesmíru a kochaly se jeho krásou, vylezly na obrovský ledovec s okouzlující krajinou a nádherným tichem a klidem, někdy jsme se vydaly do tajemné jeskyně se spoustou krápníků a objevovaly taje podmořského světa. 


Hledaly jsme různé mořské živočichy a čekaly na příjemné dobrodružství. Rozběhly jsme se ve své fantazii do rozkvetlé krajiny plné barev, kopců, motýlů, nad kterými svítilo sluníčko, a hledaly duhu. Objevovaly nové kombinace barev, o kterých jsme si myslely, že nejdou kombinovat. 

Nebo naopak nacházely oblíbené kombinace barev a jejich různých odstínů. Dokonce jsme vylezly i na Materhorn… Musíte uznat, že to byl výkon! Zafungovala i realita, viděly jsme i praktické obrázky jako jídlo (volské oko). Jíst se přece také musí!

Moje doporučení: 
Ráda vykročím ze zóny komfortu a zkouším nové věci. Hlavně ty, které jsou kreativní a tvořivé. Někdy je to lehčí a jindy zase těžší. Někdy se úspěch dostaví poměrně rychle a někdy se učím, dělám chyby a přemlouvám samu sebe. Nakonec zvítězí dobrý pocit, že jsem to zkusila. Časem bych litovala, že byla příležitost, kterou jsem nevyužila. Zkuste to i Vy, váš život a pohled na svět se tím velmi obohatí!


Závěrem:
Co na tom všem bylo úžasné? Skupinka dvaceti kreativních osob se proměnila v malý úl, neustále mluvily, sdělovaly si dojmy, karty různě otáčely, některé dámy si (ne cíleně) vybraly karty tak, aby se dokonce i s kartou sladily. Vrchol dokonalosti v použití, což jsem náležitě ocenila a skupina se začala smát. 

Odrazilo se i hledání klidu, pokoje a bezpečného světa bez zásadních změn, což je typické pro tento věk. Už přemýšlím, co budeme dělat příště. Můj rozhovor se Zuzkou na téma "VIVAT kreativita".Přeji Vám hezký den,

Zdenka


Kurzy: www.edux.cz 
Koučink: www.kouc-koucink.cz
Ebook: Kaizen- chci změnu
Podcast: Zdenčin pokec - podcast úspěšných

PS: Líbil se Vám článek? Sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním přátelům nebo se přihlaste k odběru článků

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...