úterý 16. června 2015

Naučte se v ženách číst

Je pozdní jaro, všechno kvete, lidé mají spoustu energie, jsou vitální, běhají, jezdí na inlinech a...více si všímají druhého pohlaví. Když vidím páry lidí různého věku, nemohu nevzpomenout na jednoho svého klienta, který mi vyprávěl, jak se mu nevede navázat trvalý vztah. Byl to úspěšný muž, ale v této oblasti se mu nedařilo a nedařilo a nedařilo.

Chci změnu - blog osobního rozvojeAktivita mu rozhodně nechyběla, navazoval vztahy, kde se dalo, i přes seznamky. Ale ať se snažil sebevíc, žádný vztah mu nevydržel. A tak jsem se rozhodla dát právě mužům, kteří jsou na tom podobně, několik rad.

Jak udržet vztahy z pohledu ženy?
 Co se nám ženám líbí?

1.) Milujeme romantiku,  svíčky a květiny
Jestliže máte partnerku a občas jí květiny jako pozornost věnujete, určitě jí to potěší. Dáte-li však ženě květiny po hodně dlouhé době, může zpozornět a přemítat, proč jste to tak najednou udělal. A odtud už není daleko k podezření, že jste něco provedl :-) Pak nezbývá než říct třeba: „Uvědomil jsem si, že tě v tomto ohledu trošku zanedbávám. Od teď ti budu květiny nosit častěji.“
 
2.) Rozdílnost smyslových preferencí
Častá oblast, ve které vznikají konflikty a nedorozumění. Ve způsobech vnímání jsme my lidé rozdílní. Říká vám partnerka, že ji slovně nevyznáváte lásku? Čeká na vyjádření toho, co k ní cítíte? Pak je tzv. auditivní typ. To, že ji máte rád, potřebuje slyšet.


Zmiňuje se vaše žena, že ji neobejmete tak často, jak by si přála? Potřebuje spíše cítit, že ji máte rád? Pak patří ke kinestetickému typu - mluví o tom, jak co cítí. 

Líbí se dámě vašeho srdce, když jí přinesete květiny nebo drobný dárek či uděláte nějakou dlouho odkládanou práci v domácnosti? Nebo jí řeknete, ať si odpočine, že dnešní večeři vaříte vy, a ona je nadšená tím, jak ji milujete? Pak je vizuální typ  - důkazy vaší lásky potřebuje vidět.

3.) Všímáte si, když má vaše partnerka něco nového na sobě? Oblečení, nový účes či líčení? Komentujete to? Oceníte to? Nebo si toho vůbec nevšimnete? Možná to nepovažujete za důležité, ale vaše žena ano. Chce se vám stále líbit a tímto dává najevo, že o sebe pečuje. Pochvalte jí nové šaty, řekněte jí, jak moc jí sluší. Pokud se vám její nový účes či barva vlasů opravdu líbí, složte jí kompliment. Dejte jí najevo, že jste změnu zaznamenal. Pozor však na poznámky typu: „Kolik to zase stálo?“ Jestliže to není příliš časté a nerujnuje to rodinný rozpočet, je to v pořádku. Žena se prostě chce líbit. Vždyť mužům u žen záleží na kráse mnohem víc než ženám u mužů.

4.) Máme rády vůně
Příjemný pánský parfém dokonale doplňuje kouzlo muže. Říkat „vždyť jsem přírodní“ ve chvíli, kdy jste velmi cítit potem, nás moc neokouzlí.

5.) Holení
Nemáte holení rádi, protože vaše pleť zčervená a vypadáte jako pubertální mladík? Někomu se to líbí, ale je dobré znát partnerku a vědět, zda jí okouzluje vaše hladká a voňavá pleť či drsný severský vzhled.

6.) Chodíte s novou partnerkou a neustále pomáháte té bývalé? Protože jste spolu strávili několik let, tak tu pomoc cítíte jako závazek? Myslíte, že to vaše současná partnerka ocení? Určitě ne! Rozhodněte se, které chcete věnovat pozornost. Možná tím trpí obě.

7.) Usmívejte se!
Serióznost si nechte do práce či na obchodní jednání. Dejte nám najevo, že se těšíte z naší přítomnosti a že jste s námi rádi. Zapomeňte na problémy v zaměstnání a buďte plně a radostně s námi.

8.) Sděluje vám partnerka, co zažila v průběhu dne?


Vyslechněte ji a neanalyzujte, Většinou nejde o zásadní problém. Vaše žena se jen potřebuje podělit o své zážitky. O rady či analýzu situace nestojí. Pokud ano, o váš názor si umí říct. Vím, že jako chlap musíte předkládat řešení, ale ne vždy je nutné něco řešit. Časem se naučíte vypozorovat, kdy jde o důležitou věc a kdy se vaše žena chce jen vypovídat.

Jednoduchá typologie lidí - Jak nastartovat změnu - Youtube kanál:)
Moje doporučení:
O své vztahy pečujte o svou zahrádku. Dívejte se na ní a pozorujte, co krásného vám na ni roste. Zda vám nezačíná zarůstat plevelem či zda dokonce některé květiny nechřadnou. Pokud hledáte partnera využijte možnost koučování a pokud chcete předejít v budoucnosti potížím ve vztazích, jděte na kurzy sebepoznání či typologie lidí.

Závěrem:
Jak udržet ve vztahu spokojenost? Určitě vzájemně komunikovat a případné problémy řešit společně a hned v zárodku. Nenechat je narůst do obludných rozměrů. Zajímat se o druhého. Sledovat, zda se v průběhu vztahu něco nezměnilo. Důležité jsou tolerance, důvěra a kompromisy. Chápat vzájemné odlišnosti a brát je tak, že nás mohou i vzájemně obohatit.

A jen s humorem a nadsázkou brát výrok Oskara Wilda, který řekl: „Muž a žena. Jak by si ti dva mohli rozumět? Vždyť oba chtějí něco úplně jiného. Muž ženu a žena muže.“ :-)

Jeden tip – nedávno jsem viděla v TV seznamování ve tmě. Bez předsudků. Jednoduše toho druhého nevidíte a on pochopitelně nevidí vás. Můžete si jen povídat. Pokud vás zaujme, ať už svým hlasem či obsahem povídání, dáte mu do kapsičky své telefonní číslo. Po seznamovací části následuje část společenská, kdy partnery/partnerky vidíte. Podle hlasu můžete začít pátrat po svém „vyvoleném“ nebo jít domů a za pár dnů zavolat a sejít se.

Není to seznamování pro každého, ale  rozený experimentátor to možná rád zkusí.

Přeji Vám krásný den,

Zdenka

Twitter: zdenka_t
Ebook: Kaizen- chci změnu 

Koučování: www.kouc-koucink.cz
Podcast: Zdenčin pokec - podcast úspěšných

Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...