středa 5. srpna 2015

Pracujte, kdy chcete, kde chcete a jak chcete

Chci změnu - blog osobního rozvojeČlověk si sám vytváří svůj stereotyp, stěžuje si a říká si, kde se stala chyba? Je čas zamyslet se nad svým životem a zjistit, proč je takový nudný a prázdný. Uvažujme o tom, co máme rádi a co milujeme. Chcete poznat to, co vlastně potřebujete? 

Zbavte se stereotypu a žijte podle svých snů.
Chci změnu - blog osobního rozvojeMáte pocit, že skoro všechno kolem sebe už znáte a podlehli jste jistému stereotypu? Když se vracíte z dovolené, jste otráveni a kladete si otázku, proč bych tak nějak podobně nemohl žít natrvalo nebo alespoň nějakou dobu? Jak si zvýšit kvalitu života někde jinde nebo si to alespoň na chvilku vyzkoušet jaké by to bylo kdyby...

Inspirujte se knihou, od nakladatelství Grady s hlavním titulem Vydělávejte na tom, co vás baví a žijte podle toho. Příběhy inspirují, táhnou a motivují. 


Právě teď v létě, když je to ve většině oborů klidnější a ležíte na louce či u vody, zasněte se a zkuste na chvilku popřemýšlet, kde by se vám líbilo žít, kde pracovat a jak by vypadal váš ideální den. 

S kým byste ho chtěli trávit a co byste podnikli? Jak se vaše představy liší od skutečnosti?Chci změnu - blog osobního rozvoje
Pokud si s takovou myšlenkou pohráváte, přečtěte si jmenovanou knížku a udělejte nějaké konkrétní kroky v libovolné formě, kterou si zvolíte. Je to sice jen kniha, ale motivuje.

Každá etapa života přináší nějakou změnu. Střední věk je typický právě tím, že si dost často říkáme a to je všechno? Mohu zažít ještě něco jiného? Jak to vypadá jinde? Co takhle dělat úplně něco jiného? Ale co?

Kniha je fajn v tom, že nabádá odejít z práce, pokud se v ní necítíte šťastně. Je to trošku risk, nemyslíte? Jak se k tomu odhodlat? O čem sníte, když nejste v práci? Co byste rádi dělali, kdyby jste všechno měli a mohli si vybrat? Já bych kreslila:)


Chci změnu - blog osobního rozvojeDaleko více mě oslovily jednotlivé příběhy lidí, kteří uspěli. Někteří z nich byli dokonce i handicapovaní, ne všichni byli mladí právě naopak! 

Hodně příběhů popisují lidé středního věku a udělali změnu nejenom v tom, že začali podnikat, ale i v tom, že cestovali a vydělávali z různých koutů světa. 

Právě to bylo kouzelné. Propojila se v tom radost z toho, co děláte, jste schopni se uživit, navíc cestujete a poznáváte kulturu jiné země, kuchyni, přírodu a mentalitu jiných lidí. Bonusem je i zdokonalování v jazycích.

Můj favorit je příběh paní Dortíkové (veganské dortíky) a jaký je ten váš?

Krásné je nejenom to, že máte jistotu a volnost, protože svou práci můžete

dělat v dnešní době odkudkoliv, ale zároveň zodpovědnost v podnikání.

Kniha je protkaná různými typy na cvičení, odkazy na různé weby, které si můžete přečíst anebo si udělat další cvičení. Je to další možnost, jak si ujasnit své pocity, najít myšlenkové vzorce a přemýšlet o tom, kam odejít a co tam dělat. 

Chci změnu - blog osobního rozvojeLáká i vás taková myšlenka? Dobrou inspirací je i můj e-book pro změnu v životě.  Navíc mě  inspirovala k napsání mého nového e-booku "Jak žít naplno a pracovat odkudkoliv".

Myšlenka z knihy:
Zaujalo mě: to, na co se neptáte, je stejně důležité jako to, na co se ptáte. Je to příběh jedné paní, která měla vytvořit video ze svatby a nevěděla, co očekávají svatebčané - co by měla zachytit atd. Právě tím, že se jich neptala, o to bylo video originálnější a zaujalo.

Jednoduše, když něco děláme, cení se právě kreativita. Něco neovlivněné nikým a ničím, nový pohled na situaci, pak často vzniká nápadité dílko. Pojmete nezkušenost jako výhodu.

Závěrem:
Pokud jste v zaměstnání, které vás nebaví a cítíte se v něm jako vězeň, zkuste si přečíst knihu, která dodává vtipný, energický návod. Je plná příkladů lidí ze života. Umožní vám otestovat nápad, odhalit, co chcete, začít bez půjček, prosadit se za několik měsíců, vyniknout z davu, jednoduše být svobodným, nezávislým a vytvořit si životní styl, který se Vám bude líbit. Teď je to jenom kniha, no čtení je prvním krokem k tomu, co toužíte změnit. Já už to změnila:)


Krásné letní dny,

Zdenka

E-book: Kaizen- chci změnu
Koučink: www.kouc-koucink.cz
Youtube: Jak nastartovat změnu
Podcast:Zdenčin pokec


Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...