neděle 28. února 2016

Sáhněte si na své dno a zažijete něco překvapivého

Co vede člověka se vůbec vypravit na takovou to pouť? Hostem mého "pokecu" byl Čestmír Branka. Čím se Čestmír zabývá? Pracuje jako kouč a trenér v bance a jednoho dne se rozhodl vyrazit na pouť Camino de Santiago, která vede po severním Španělsku až do Santiaga de Compostela.

Pro tuto pouť se používá i název Svatojakubská poutní cesta, kterou každý absolvuje z jiného důvodu. Může se jednat o náboženský, spirituální či sportovní. 
Chci změnu - blog osobního rozvoje

Co všechno zažil na pouti? 


To uslyšíte v rozhovoru na webu „Zdenčin pokec – podcast úspěšných“. Poutní cesta začíná ve francouzském městečku Saint Jean Pied de Port.


Čestmír mi popsal svoji cestu jako něco mnohem hlubšího než jen dlouhý pochod. Povídali jsme si o tom, že některé momenty jsou tak náročné, že si lidé sáhnou na dno, poměří své síly a schopnosti. Pouť je příležitost přemýšlet o různých věcech, poznat lépe sám sebe, přeprat svůj vnitřní strach a srovnat si své životní hodnoty.


Pouť Camino je očistnou záležitostí. Vše co potřebujete, máte v baťohu na svých zádech. Začínáte s určitou hmotností a na konci je baťoh lehčí i Vy. Vaším jediným cílem je další ubytovna. Život na cestě je jednoduchý, proto nabízí spoustu prostoru pro přemýšlení. Na posílení a motivaci Čestmír mi řekl, že poslouchal motivační audioknihu „Moc přítomného okamžiku“ a řekl: „vše mu krásně zapadalo“.Co se naučil díky pouti? 

Zjistil, že hodně věcí je jen v hlavě a že ve finále můžeme dokázat neuvěřitelné věci. Jedním z překvapení bylo i to, že ušel až 50 kilometrů za den. Dohromady šel 30 dní a celkem ušel 931 kilometrů. Už teď ví, že půjde na další pouť. Různé užitečné tipy pro osobní rozvoj si poslechněte přímo v podcastu.
Závěr: 
věřím, že Vás tento rozhovor o pouti inspiroval. Pokud přemýšlíte, zda jít či ne? Poslechněte si celý rozhovor buď na webových stránkách www.zdencinpokec.cz nebo přes iTunes. Sama pro sebe si beru inspiraci, že je potřeba překonat vnitřní strach.  Co Vás zaujalo? Napište mi na e-mail či do komentářů.

Moje doporučení:
Absolvujte cestu směrem k sebepoznání může to být pouť, může to být cestování nebo někomu stačí nevšední zážitek, který mu otevře cestu dál. Někdo zažijete prozření právě na kurzu osobního rozvoje. Přemýšlíte o něčem podobném? Třeba e-book na téma "Jak se stát digitálním nomádem" může být pro Vás další námět či inspirace do života.

Mějte se krásně

Zdenka

Twitter: zdenka_t
E-book: Digitální, nezávislí a volní

Kurzy:
 
www.edux.cz 

Ebook
Kaizen- chci změnu
Podcast:
Zdenčin pokec - podcast úspěšných
Koučink:
 
www.kouc-koucink.cz

Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...