úterý 16. ledna 2018

Hlava plná strachu, nemá čas snít!

Strach, slůvko o pár písmenkách dokáže limitovat život více, než si myslíte. Je naší mnohdy zbytečnou brzdou, kvůli které si zabouchneme dveře před našimi sny. Aby vrátka, skrz která projdeme vstříc našim přáním, zůstala neustále otevřená, je potřeba se strachem bojovat. Já vám řeknu jak! 

1. Strach pramení z nečinnosti, dělejte něco!
Je známo, že strach nám do hlavy vnikne pokaždé, když nic neděláme, nudíme se a užíráme se pochybnostmi o sebe samých, o smyslu našeho bytí a tak podobně. Nejlépe ho zaženeme, když začneme něco dělat, cokoliv. Co třeba se začít učit anglická slovíčka a vylepšit svou angličtinu? 


2. Strach se přátelí s nerozhodností, rozhodněte se! 
Pokaždé, když neučiníme nějaké rozhodnutí a necháme ho tak zvaně volně viset může nás začít zužovat strach. Ten nejlépe překonáme tak, že ono rozhodnutí konečně rozsekneme. 

3. Strach přichází z neznáma, zjistěte si co nejvíce informací! 

Když nevíme, co nás čeká, máme přirozeně strach. V hlavě si začneme vytvářet nekonečné scénáře, jak hrozné to bude. Přitom stačí představit si, jak bychom se cítili, kdyby vše dopadlo tak, jak bychom chtěli a ten pocit si v hlavě udržet. Namísto katastrof vymýšlejte dobré scénáře a uvidíte, že strach nebude mít příště šanci. 

4. Strach nezná fakta, opatřete si je! 

Strach máme ze spousty věcí jen proto, že neznáme fakta nebo si věci mylně vykládáme. S každou další informací, kterou si proti strachu z neznáma zjistíte, můžete pozorovat, jak váš strach slábne. 

5. Strach vám podsouvá jen vaše chyby, uvědomte si úspěch! 
Strach je prevít, který nám podsouvá jen vaše chyby. Abyste ho odzbrojili, musíte si kromě chyb uvědomit i váš úspěch. Připomínejte si častěji to, čeho jste už dosáhli a budete se méně bát. 

6. Strach neustále čeká na správný čas, vy nečekejte! 
Stach si můžete představit jako někoho, kdo vás pořád drží za lem košile a říká, počkej, nikam nechoď, nic nedělej, ještě není ten správný čas. V tu chvíli nejlépe uděláte, když se mu vytrhnete a začnete dělat to, co by podle něj počkalo na až... až děti vyrostou, až si našetřím dost peněz. 

7. Strach vám našeptává různé pochybnosti, neposlouchejte jej! 
Když se nám do hlavy vloudí strach, začneme pochybovat o všem, o čem se jen pochybovat dá. Můžeme si připadat méněcenní, neschopní, nedostatečně dobří, ale je to jen v naší hlavě. 

8. Strach vám pod nohy klade překážky, odstraňte je! 
Strach, ať je jakýkoliv nám pod nohy klade řadu překážek. Většině se dá vyhnout, když strach přestanete poslouchat a začnete s ním bojovat. 

Třeba podle výše sepsaných rad! Tak hodně štěstí na cestě změn! Pokud potřebujete podporu, můžete na cestu změn vykročit se mnou. Skrze Skype výuku můžete získat podporu na cestě k vašemu úspěchu. Nebo začněte sledovat moji cestu změn, a to cestování. Začít se změnami můžete i s mým e-book: Kaizen - chci změnu.

Zdenka

E-book: Kaizen - chci změnu 

Instagram: Zdenka
Tréninky: www.edux.cz 


Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...