úterý 18. června 2013

Kam nasměřovat svojí kariéru? Motivace

V jakých oblastech se chtěly ženy rozvíjet? V Praze proběhl první Kongres žen a dostala jsem příležitost na něm koučovat. S čím ženy přicházely? 

Nejčastější je otázka, na co se dál zaměřit. Je třeba si uvědomit, co je pro mě důležité. Máme omezenou energii a nejde dělat všechno. Pro ženy, které toto setkání využily, to bylo období po mateřské dovolené, kdy se podmínky ženy změnily a navíc i žena dozrála, ráda by se věnovala něčemu jinému. 

Jaké otázky si kladou nejčastěji ženy? Jak najednou sladit rodinu a pracovní život, zda existuje varianta pracovat a zároveň i dítěti a rodině věnovat dostatek času. Vnímá už více přínosy odpoutání se od dítěte, získává jiný pohled na situace. To ženě dodává novou energii i doma. V některých případech je těch zájmů tolik, že je zase potíž rozhodnout se, kterým směrem se vydat dál.

Cesta k prospěšné změně Další životní období, kdy se ženy opět hledají a přemýšlejí, co dál, je období před důchodem. V té době jsou stále ještě plné energie a chuti něco dělat. Kladou si otázky, čemu se věnovat teď?

Najednou už jejich děti mají děti a ony vnoučata, tak by rády pomohly a na druhou stranu přemýšlejí, zda podnikat nebo ještě pracovat na částečný úvazek nebo se spojit s dcerou a začít jí pomáhat s jejím podnikáním. Takže takové křižovatky žen. 


Druhá oblast, se kterou ženy přicházely, je oblast peněz. Jak je získat, proč je neumím vydělat a co mi v tom brání atd. O této oblasti jsem už psala a doporučovala publikaci "Jak se stát magnetem na peníze", autorka Marie- Claire Carlyle.

Poslední nejčastější oblastí je otázka komunikace a s tím dost často spojené emoce. Většinou se jedná se o komunikaci na pracovištích, kdy si ženy berou některé věci velmi citlivě, až osobně, i když z druhé strany to tak nemuselo být myšleno. Pak nespí, trápí se a přemýšlejí, co s tím a kde se stala chyba.

Závěr: Rozhodně to byla zajímavá zkušenost, setkala jsem se s 8 ženami (různý věk).  Učily jsme se vzájemně. Co s tím vším? Zastavte se a sestavte své priority a životní hodnoty a co je pro Vás ve Vašem životě důležité a jak to souvisí s tím, po čem v životě toužíte. Promyslete si, nakolik Vás vaše životní hodnoty podporují a nakolik omezují.

Moje doporučení: Pokud i vy řešíte některou z těchto oblastí, zkuste si s někým popovídat, jít na nějaký kurz a prověřit, zda Vaše vnímání situace nemá i další řešení či cesty. Svobodu získávám až v momentu, kdy najdu alespoň tři varianty možného řešení situace. U dvou nemám volbu, je to rozhodnutí ano/ne, tj. 50 na 50. Využijte služeb kouče, zkuste si s ním promluvit a naučit se pohlížet na svoji situaci z různých úhlů. Rozhodně to Váš život obohatí. Setkejte se se ženami, které řeší obdobné otázky, a diskutujte o tom. 

Ukončím citátem: Je-li člověk nespokojený se svým stavem, může jej změnit dvěma způsoby. Buď změní podmínky svého života, nebo svůj duševní postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.“

Přeji krásný den,

Zdenka
E-book: Kaizen - chci změnu

Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji.

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...