středa 30. července 2014

Všedné zážitky, které nás nesmírně obohacují

Chci změnu - blog osobního rozvojeKdyž cestuji jinak než obvykle, sbírám různé zážitky. Potkávám různé lidi a seznamuji se. To mě na tom docela baví. Pak mám pocit, že jsem měla den delší než obvykle. 

Hlavně jde o to, že daný den byl pro mě jiný, daleko bohatší na nové podněty. Tak jsem se vydala na firemní trénink autobusem do Tábora.

Firma byla v blízkosti nádraží, takže super. Řekla jsem si, že využiju čas v autobusu a něco si na výuku přečtu. Měla jsem s sebou i nějakou novou publikaci k tématu - skvělé, čas strávený cestováním ještě využiju. Publikaci si prohlédnu a bude dostatek času a klid.


Jaké však bylo moje překvapení, když pan řidič po výjezdu z Prahy spustil rádio s hlasitou hudbou ve stylu filmu Vesničko má středisková a hrály hity, které jsem už dlouho neslyšela. Navíc to není můj šálek kávy. K mému překvapení si začal i prozpěvovat. Hudba zněla velmi hlasitě, rozhodně se nešlo soustředit na nic. Vyzýval cestující, že si můžou taky prozpěvovat, což mě udivilo.


Všem u předních dveří při vstupu se omlouval, že vzadu reproduktor nefunguje. Já si v duchu říkala, proč ten nefungující reproduktor není nade mnou. Nakonec jsme zvesela a za zpěvu dojeli do Tábora.Na začátku cesty jsem přemýšlela, zda jsem si měla či neměla stěžovat, nakonec jsem to vzala jako krajovou exkurzi, a navíc, když jsem viděla to jeho naladění, nechtělo se mi jít do sporu a cestující na dané lince to asi znali. Podle výrazů v jejich tvářích jim to nevadilo. Brali to jako běžnou záležitost nebo alespoň mi tak připadali.

Napadlo mě, proč dopravce prodává na daný spoj jízdenky, možná by byly vhodnější vstupenky. Každou chvíli jsem očekávala nástup nějakých dam v krojích. Holt jiný kraj, jiný mrav.


Závěrem:

Já se přenesla do jiného času. Možná i lehce zavzpomínala na staré hity rodičů. Holt vidět někoho v takovém nadšení, to bylo docela neobvyklé. Nazpátek jsem se rozhodla jet raději vlakem a doufala jsem, že tam žádné novinky nezavedly.

Moje doporučení:

Je na vás, jak se zachováte v dané chvíli. Já jsem si sama pro sebe z tohoto zážitku odnesla to, že si velmi dobře budu pamatovat tuto cestu jako něco netradičního a vymykajícího se z běžného cestování. Rozhodně tím nezanevřu na takový druh cestování. Spíše budu čekat, kdo přetrumfne tento můj zážitek.


Přeji Vám hezký den,

Zdenka

E-book: "Kaizen - chci změnu"

Koučink: www.kouc-koucink.cz

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním přátelům nebo se přihlaste k odběru článků. Děkuji.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...