pondělí 10. srpna 2015

Musíš nebo chceš?

Rádi navštěvujete různé workshopy a vzdělávací akce? Poznáváte nové lidi a různé techniky práce lektorů? Také já se toužím vzdělávat a nasávat inspiraci od jiných lidí. Šla jsem na workshop a tam jsme dostali cvičení klást si navzájem otázky a zjišťovat náš vztah k tématu. S klukem, který seděl vedle mě, jsme dostali téma - zdraví životní styl, co to pro nás znamená.

Já byla otázkou nadšena, protože tím momentálně žiju nejvíce. Dostala jsem spoustu knížek a potkávám lidi, se kterými se různě neplánovaně propojuji, a společné vytváříme nové projekty. Chodím na veletrhy spojené s tímto tématem.


Když jsem se zeptala mladého muže vedle mě, co to pro něj znamená, tak mi řekl všeobecný pojem, všichni to víme atd. Všeobecná fráze. V osobní rovině to znamená pro každého člověka něco jiného. 


Co byla škoda a překvapení?


Zavrhnutí, že hubnutí nefunguje a že se do toho vkládá hodně peněz a efekt z toho není téměř žádný.  Na moji otázku jak to ví, zda mluví o osobní zkušenosti, mi řekl, že ne, že to říkají ti druzí. Převzal názory ostatních. Nejsem výživový poradce a nemohu soudit kvalitu práce atd… No, co scházelo, je motivace klienta.

Co spolehlivě vím a zafungovalo to i u mne, bylo uvědomění si důvodů, proč do toho jdu. Těch malinkých podpůrných impulsů bylo více např. rodina, změna kvality života, překonaní lenosti, líbit se partnerovi, touha po změně, disciplína a ochota setrvat i přes počáteční neúspěchy, využití a maximalizovaní těch vlastností a dovedností, které mám v této oblasti ráda.


Chci změnu - blog osobního rozvoje
Spousta kreativity a potěšení z různých chutí, koření a neobvyklých kombinací. Taky je důležitá podpora někoho, s kým můžete otevřené mluvit bez toho, aby vás hned soudil, když úspěch a pokroky nejsou třeba tak rychlé.

U mladíka. Na můj dotaz, co by bylo tím správným impulzem, aby začal něco konkrétního dělat, zněla odpověď - jedině, že bych musel. Teď jsem mladý a nic necítím, jsem v pohodě. V hodně případech děláme změny až, když musíme. Donutí nás situace, okolnosti či život. I když mě napadla často omýlená fráze, prevence je lepší než likvidace následků... čas běží...


Pokud sami nedojdeme k tomu, že chceme, je hodně těžké přesvědčovat, že je to potřebné pro naše zdraví. Bylo by to fajn...nebo někdy  funguje, když je někdo otevřený a pro nás i nepříjemný. Jednoduše nás nakopne...no taky se to nesmí přehánět.

Moje doporučení: 

Pokud jde o zdraví, což je to nejdůležitější, co máme, je třeba, aby fungovalo.  Pokud mu nevěnujeme dostatečnou pozornost, ztratíme pak mnohem více než jenom nějaká kila navíc... 

Zdravotní stav nám neumožní vykonávat aktivity, které milujeme, těšit se ze setkání, nových věcí a událostí kolem sebe. 

Tím, že pracuji se seniory, tak si to více uvědomuji. Obdivuji jejich vitalitu, aktivitu učit se stále nové věci, to, že se udržují i v tak vysokém věku v kondici. Pravidelně v rámci svých možností cvičí. Dokonce po mě chtějí domácí úkoly, aby si doplnili mezery.

Závěrem: 

Život máme ve svých rukách a zaleží pouze na nás, co s ním uděláme a jak ho prožijeme. Přečetla jsem toho hodně v létě a taky dostala jako dárek  a tak pár tipů i pro vás "Syrová strava" - zdraví, energie, nový vzhled od nakladatelství PRAGMA, "12 kroků k syrové stravě", V. Boutenko či "Braňte se jídlem "Reader's Digest". Chystám se na knížku od nakladateství ANAG Šťávový restart.

Přeji Vám krásný den,

Zdenka

Ebook: Kaizen- chci změnu
Koučování:
 
www.kouc-koucink.cz

Podcast:
Zdenčin pokec - podcast úspěšných


Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji. Připojte se k odběratelům.

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...