pondělí 18. ledna 2016

Jak žijete? Nahodile či podle designu

Máte v lásce zubaře? Já moc ne, i když mám teď nového a čekám, jaký bude. Zatím mě mile překvapil, když mi při zákroku pustil jazz. Dokonce i to, co mám ráda. Alespoň jsem se mohla soustředit na něco jiného. Když jsem k němu v listopadu šla, vzala jsem si jako pomůcku na cestu knihu „Život podle designu" od nakladatelství ANAG. 

Napsal ji Tom Ferry s Laurou Morton. Píše, jak se probral z kómatu. Nemyslím tím skutečného, ale takového, kdy pracujeme a někdy i léta děláme „stejné či podobné věci“. Fungujeme jaksi automaticky. Nejdříve pracoval hodně let s otcem. Probuzení nastalo, když zpozoroval, že se život ubírá stejným směrem a žije v tzv. kómatu. Pociťoval vnitřní nespokojenost.
Chci změnu - blog osobního rozvoje


Zkušenosti z vlastní změny a ze změn svých klientů v rámci koučovaní využil ve své knize. Taky si pohráváte se změnou? Tak využijte příležitost a udělejte si toto krátké cvičení. Vybírám užitečné cvičení. Na začátku změny je potřeba si udělat revizi 7 oblastí. Zjistíte, jak na tom momentálně jste.

Jedná se o osobní vztahy, kariéru, peníze, zdraví, duchovno – meditaci a nahlížení do svého nitra, přispívaní a oplácení – dobrovolnickou činnost, charitu, drobné skutky, se kterými pomáháte měnit okolní svět a rozvíjíte touhu učit se a růst

Cílem cvičení je rovnováha v těchto oblastech. Oceňuji velmi dobrý nápad, položit si stejné otázky pro jednotlivé oblasti a ohodnotit se od 1 do 6 ( 1 nejméně, 6 nejlépe). Z této startovní pozice zjistíte, které oblasti věnovat více pozornosti.

Pro každou oblast si položte těchto 6 otázek a dejte jim hodnotu.
1.) Nemám na ně čas.
2.) Jsem z nich v depresi a mám pocit, že jsem na dně.
3.) Jsem zralý na změnu.
4.) Plánuji změnu a začínám jednat.
5.) Jsem šťasten a cítím zlepšení.
6.) Jsem maximálně spokojen a připraven na další rozvoj.Chci změnu - blog osobního rozvoje
Jak jste dopadli? Pokud se hodnoty ve vybrané oblasti pohybují 1-2, život je nahodilý, 3-4 znamená snadný přechod na život podle designu, při hodnotách 5-6  jste připraveni žít podle designu. Napište si, proč jste tak odpověděli a jak jste odpověděli. Do které oblasti se pustíte?

Život podle designu" je o tom, že nezdary jsou příležitostí se něco dalšího naučit a jít dál, že minulost patří minulosti, že jsou vítězové, ne oběti.

Tímto životem žije úspěšný podnikatel, ale i ti, co mají hluboko do kapsy… štěstí a úspěch nezávisí na tom, kolik máte peněz, ale na jeho kvalitě.  Dodám - je lepší dosáhnout svého cíle ve třech malých krůčcích než si při velkém skoku zlomit nohu proto já uplatňuji japonskou filozofii Kaizen.


Moje doporučení: 

Vybrala jsem si cvičení, které si i já ráda po nějaké době udělám. Ke změnám - nahodilý život je typický výmluvami na ekonomiku, stáří, ještě musím počkat na…, vždycky to tak bylo, na změny jsem dost starý…. Jaké nejčastější výmluvy používáte vy?
Chci změnu - blog osobního rozvoje

Závěrem: 
Tak jaký život si zvolíte? Možná toužíte více cestovat, žít a pracovat kdy a jak chcete. Dám Vám tip na e-book "Jak žít naplno a pracovat odkudkoliv". 
 
Zdenka

Kurzy: www.edux.cz 
Ebook
Kaizen- chci změnu
Koučink: 
www.kouc-koucink.cz


Užitečný článek? Podělte se o něj se svými známými na Twitteru, Facebooku a jinde. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům.Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...