čtvrtek 10. srpna 2017

9 rituálů, jak začít pozitivně den

Jak začínáte svůj den? Zatímco někdo dospává párty, která se protáhla až do včasných ranních hodin, jiný už ve čtyři hodiny ráno sedí ve vlaku do školy. Zatímco někdo se nasnídat stihne, jiný už ne. Co může rána sjednotit jsou ranní rituály. Já jimi začínám každé ráno. Dobrá, tak tedy téměř každé ráno. Den je pak mnohem zářivější!:)
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Níže jsem pro vás sepsala mých 9 ranních rituálů...třeba v nich najdete inspiraci pro váš začátek dne. 

1. Dříve než se vrhnu do pracovního shonu, zalistuji v kalendáři přání.
Již několik let mám kalendář přání. Každé ráno se do něj podívám na hlášku pro daný den. Pokud se mi stane, že mě úplně neoslovuje, přiznávám, že listuji dál. Někdy mě kalendář vyzve, ať napíšu své vlastní přání...tak to udělám!

2. Nejvíce ze všeho mě uklidňuje kreslení alias jen takovéto čmárání.


V poslední době jsem si zvykla hodně kreslit a čmárat. Blok na kreslení tak nechybí ani v mých ranních rituálech. Každé ráno něco nakreslit, čímž trénuji zjednodušené vyjadřování myšlenek - moc mě to uklidňuje. Zatímco někdo medituje, já si kreslím. 

Díky tomu vzniká i nový workshop - Kreativitou k úspěchu aneb ovládněte sketchnoting dne 20.9.17 v Praze.

3. Špatné počasí mě nerozhodí, pustím si video nebo oblíbenou píseň.
Ani špatné počasí není důvodem pro špatnou náladu. Naopak! Když mě to neláká ven do deštivého počasí, využiji čas tím, že si přečtu zajímavou knihu nebo krátké video či písně oblíbené skupiny momentálně s Hudbou vesmírnou (energická, veselá a plná radosti) či zpěváka.


4. Procházka mi výborně vyčistí hlavu.
Zná to nejspíš každý - práce na úkolu, s kterým ne a ne pohnout je velmi vyčerpávající. Pro nové myšlenky a nápady si jdu do přírody. Krátká procházka stačí na to, aby se mi krásně vyčistila hlava a já mohla po návratu z ní znovu usednout k práci. Samozřejmě na procházky chodím jen podle počasí a období. 


 5. Na každý nový den si něčím dobrým ráda „připiji“.
Ne, alkohol v tom nehledejte. Na svůj pravidelný a dostatečný pitný režim nedám dopustit. Proto mi na stole u práce nechybí karafa s vodou a mátou nebo oblíbený jasmínový čaj či rooibos. 

Chci změnu - blog osobního rozvoje6. Každý den si stanovuji priority.
Čas od času mám tendenci myšlenkově odbíhat od úkolů, které mají prioritu. Proto jsem se naučila každý den si připomínat dlouhodobější cíle. Dávám si je na nástěnku.


7. Ke každému mému dni patří poděkování.
Naučila jsem se každý den děkovat a vyjadřovat vděčnost za to, co mám - všeobecně (co se povedlo včera, za zdraví, za věci, které mám, za lidi kolem sebe, za to, že mě někdo k něčemu novému inspiroval...). Máte to podobně? 


8. Každý den si najdu příležitost pro myšlenkový úklid.
Uklízet se musí! Nejen doma, ale i v myšlenkách. Proto mi pomáhá, když si (alespoň jednou za čas) napíšu vše, co se mi v hlavě honí. Krásně to hlavu vyčistí a s odstupem času je zajímavé sledovat, jak se vaše myšlenky mění.


9. Jsem knihomol.
Chci změnu - blog osobního rozvojePozitivní inspiraci nacházím v knihách. Vypisuji si z nich zajímavé myšlenky. Vybírám pro určité období a aplikuji do pracovního života. Část těch myšlenek či citátů využívám pro svoji práci. Pomáhají mi získat nový "pohled" a někdy směr aktivit.

Jak to všechno stíhám?! Možná jste se už někde v polovině tohoto textu zamysleli nad tím, jak všechny mé ranní rituály mohu stihnout. Vstávám brzo. 

Pokud koučuji večer přes Skype, mohu si ranní rituály dovolit. Pokud mám trénink už z rána nebo dopoledne, tak některé mé rituály jdou stranou. Popřípadě je doženu v průběhu dne. 

A jak den začínáte vy?:) Napište mi nebo přidejte komentář pod článek:)

Měj se hezky Zdenka

Kurzy: www.edux.cz 
Koučink: www.kouc-koucink.cz
Ebook
Kaizen- chci změnu

Našli jste pro sebe inspiraci? Dejte vědět i svými kamarádům. Připojte se k mým odběratelům blogu nebo Youtube kanálu Jak nastartovat změnu.

2 komentáře:

  1. Pro mě je důležitých 6 věci. Když ráno vstanu, ihned musím ustlat peřinu. Poté samozřejmě hygiena. Ihned následuje cesta na terasu a poté kouknutí na yr.no jaké bude počasí. Pak si udělám parádní snídani, což je pro mě nejdůležitější jídlo dne. A jako poslední věc si přečtu pár stránek knihy. A pak se už můžu pustit do práce :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to je fajn:) Rituály jsou nakopávají a díky za sdílení...

      Vymazat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...