pátek 21. července 2017

Jak být o 10% šťastnější?


Víte, co byste se měli v životě naučit, abyste byli o 10% šťastnější a našli svou rovnováhu? Meditovat! Já už to vím a určitě meditaci využiji nejen pro můj osobní život, ale i pro mé tréninky

Chci změnu - blog osobního rozvojeExistuje několik způsobů, jak si přivodit meditační stav mysli, chce se to jen naučit a meditaci pravidelně zařazovat do každodenních plánů. Slíbený efekt? Budete klidnější, vyrovnanější, šťastnější! Dan Harris ví, jak být o 10% šťastnější. Chcete být alespoň o 10% šťastnější? 

Návod na to vám přináší stejnojmenná knížka Dana Harrise - O 10% šťastnější, která je jeho pravdivým příběhem a doporučením pro všechny, kteří se pořád honí za vyšším cíli. Podle autora knihy je nejdůležitější naučit se meditovat.

První část knihy mě nadchla četla jsem ji, protože to byl příběh člověka, který působí v silně kariérním prostředí a hledá různé cesty, jak to všechno zvládnout. Vyzkoušel si kde co...


Pak přišla část, kdy jsem váhala, zda číst dál. I přesto, že se podobnou oblastí zabývám bylo to moc filozofické a nešlo textu jednoduše rozumět. Třetí část (je to moje rozdělení) a ta mě opravdu pobavila. Popis, jak Dan vyrazil na meditační seanci na týden a jaké myšlenky se mu rojily v hlavě.... Myslím, že bych dopadla podobně:) Závěr knihy se nese v rekapitulaci rad, jak přistupovat k meditaci. 

Chci změnu  - blog osobního rozvojeMeditace je velmi jednoduchá a přitom tolik zanedbávaná aktivita, která pomáhá hned v několika oblastech. Mě třeba zaujalo její využití ve vojenské praxi, ve firmách pro obchodníky a manažery a tak různě. Potěšila mě ještě jedna věc, že meditovat se dá i v chůzi...pozor, kde jste a kam kráčíte.

Dan Harrris dodal i pár faktů z oblasti výzkumů, které potvrzují, že meditace může změnit mnohé - je účinným nástrojem v boji se stresem, dokonce snižuje vysoký krevní tlak a celkově člověka přenastaví - což je vhodné pro všechny ty, kteří chtějí začít žít spokojenějším životem. 


Doporučení:

Najděte si další autory, kteří o meditaci píší. Myslím, že v našem uspěchaném světě stojí za to si zjistit něco více o meditaci a její důležitosti je prvním krokem ke spokojenějšímu já. 

Kromě Dana Harrisa si můžete oblíbit i další autory, kteří se v této oblasti pohybují - Jon Kabat-Zinn  kniha Životní samá pohroma (chystám se číst), Mark Epstein...doporučit mohu i knihu o meditaci "Všímavost", Danny Penman, Mark Williams, ANAG.

Závěr:
Jak být o 10% šťastnější?
V poslední době jsem četla několik podobných knížek připadá mi, že téma je důležité, ale styl napsaní těchto knížek mi nějak nesedí. Možná je to i škoda, protože meditace je jednoduchá a tolik pro nás prospěšná.Já si našla jakousi jógu pro mozek, což je taky druh meditace, a to kreslení, čmárání např. zentangly... Mě to uklidňuje a rozvíjí kreativitu a fantazii. 
Dělám to pro radost a vnitřní klid. 

Díky těmto technikám získávám nové nápady:) Zvu Vás na letní workshop
Kreativitou k úspěchu anebo ovládněte sketchnoting" do Prahy. 

Ke knize...Lepší se pustit se do praxe:). Praktikujete meditaci? Kdo vás k ní přivedl? Máte tip na knihu? 

Měj se hezky,

Zdenka

Koučink: www.kouc-koucink.cz
E-book: www.digitalni-nomad.cz

Ebook
Kaizen- chci změnu


Našli jste pro sebe inspiraci? Dejte vědět i svými kamarádům. Připojte se k mým odběratelům blogu nebo Youtube kanálu Jak nastartovat změnu.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...