čtvrtek 4. ledna 2018

6 věcí, kterých se vzdát v roce 2018!

Jsou věci, o kterých si myslíme, že je potřebujeme. Ve skutečnosti se bez nich však parádně obejdeme. Své o tom ví minimalisté, kteří se snaží do svého života vnést jen minimum věcí, které opravdu potřebují. 

Nemusí jít však jen o hmotné věci. Existují i věci nehmotné, kterých bychom se pro šťastnější život měli vzdát všichni, ne jen minimalisté. Které to jsou? To vám za chvíli prozradím!

Třeba by některý z uvedený bodů můžete zařadit mezi své "plány" či "předsevzetí" a změnit je v roce 2018:)

1. Přílišné přemýšlení 
Jedno známé pořekadlo praví: „dvakrát měř, jednou řež” a je určitě správné. Je dobré si věci promyslet, přehodnotit. Když je ale přílišného přemýšlení příliš, především nad věcmi, které nejdou změnit, je to na škodu. Mnoho hostů v mých podcastech úspěšných se defakto shodlo na tom, že je lepší zvednout zadek a jít něco udělat, než se neustále užírat pochybnostmi. 

2. Strach ze změny
Nejspíš nejpravdivějším tvrzením je to, které hlásá, že jediná jistota je jistota změny. A je to pravda! Strach se změny je přitom ale nejčastějším strachem, který nám může na cestě za úspěchem házet klacky pod nohy. Dávám tip na své video, jak rozklíčovat odkud váš strach pramení. Poznat, z čeho pramení je první krok, jak ho překonat.

3.  Žití a zůstávání v minulosti
Bájný stroj času by nejspíš doma chtěl mít každý. Lepší ale, než fantazírovat na téma jak pohodlný by s ním život mohl být, je minulostí se zbytečně nezaobírat. Z hlediska naší úspěšné budoucnosti to nemá valný smysl - je to ztráta energie. Poučte se z chyb a jděte dál. Příště to bude lepší. Jedině tak můžeme znovu najít cestu k úspěchu.

4. Špatný pohled na sebe, vlastní sebepodceňování
Ať už jste k nízkému sebevědomí přišli v dětství nebo jste se začali podceňovat po nějaké chybě, které jste se dopustili, je potřeba si to uvědomit a znovu nalézt rovnováhu. Vlastní sebepodceňování totiž ovlivňuje všechny sféry našeho života. 


5. Neschopnost vyslovení slůvka NE
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Kolikrát jste někomu v minulém roce řekli ANO, i když jste ve skutečnosti chtěli říct NE? Jak často jste se někomu snažili vyhovět jen proto, abyste si s ním udrželi dobré vztahy? A víte, že když se naučíte říkat NE, váš život se pročistí od všemožných negativních vln, myšlenek a slov? 

Vyřknutím slůvka NE totiž ještě neznamená, že si dotyčného nevážíte nebo jej nemáte rádi.  

6. Pobývání ve společnosti negativních lidí
Další věcí, od které byste se v roce 2018 měli rozhodně oprostit je pobývání ve společnosti negativních lidí. Ti vás na vaši cestě k úspěchu nikam neposunou.

Pokud s úklidem těchto nepotřebných věcí potřebujete pomoct, vyzkoušejte Skype koučink či Skype výuku, která vám nezabere příliš času. Já si hlavu uklízím kreslením:) Kromě jiného se můžete inspirovat i tipy na mém YouTube kanálu „Jak nastartovat změnu”. 

Přeji vám všechno NEJ ... do roku 2018 a děkuji za přízeň:)

Zdenka

Koučink: www.kouc-koucink.cz 
E-book: Kaizen - chci změnu 
Tréninky: www.edux.cz 
Youtube: Jak nastartovat změnu


Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...