pondělí 16. dubna 2018

Jak oživit nudný a únavný text?Chci změnu - blog osobního rozvoje
Byla, nebyla jedna šipka, docela obyčejná. V poznámkovém bloku se ocitla zcela náhodou. Nejspíš proto, aby jejímu stvořiteli pomohla zkrátit větu. Ono šipkou se dá nahradit leccos - spojky, čárky, tečky, odrážky, však to nejspíš sami dobře víte. 

A proto se mezi tou spoustou písmenek, která na papíře vznikla před jejím stvořením i po něm, šipka cítila naprosto ztracená… tedy až do té doby, než potkala paní bublinu… 

Jak sketchnoting zajistil paní šipce společnost 


A nejspíš to nebyla jen paní šipka, která se mezi spoustou písmenek, vět a souvětí cítila jako Alenka v říši divů. I jejímu stvořiteli celý jeho text připadal chaotický, nenápadný a únavný, ale myslel si, že text tak zkrátka vypadat má, protože je to jeho úděl. Až jednou zaslechl o trendu s názvem SKETCHNOTING - a tak se zapsal do kurzu sketchnotingu. Na něm mimo jiné zjistil, jak se dá jednoduchými obrázky a tvary zlehčit hutný text. Začal kreslit (i když si myslel, že to neumí).

A hle! Netrvalo dlouho a paní šipka dostala společnost - paní bublinu. Naráz se na papíře žilo o něco veseleji. Paní šipka se s paní bublinou náramně doplňovaly a celému textu dodávaly na přehlednosti. A to ještě nevěděly, že se k nim co nevidět připojí další společnost - odrážky, panáčkové, vykřičníky, rakety, srdíčka, tečky, závorky, rámečky… zkrátka a dobře, ocitly se v dobré společnosti. 

Paní šipka, paní bublina, pánové panáčci s nejrůznějšími emocemi a
jedna velká spolupráce 
Chci změnu - blog osobního rozvoje

Tímto způsobem se paní šipka - zprvu opuštěná a zcela nenápadná, seznámila s paní bublinou. Spolu pak dostávaly nové tvary a barvy… jen zářily. Jejich stvořitel - záměrně zde nepíšeme, kdo to byl, protože to mohl být kde kdo - pisálek, manažer, učitel, student, maminka na mateřské dovolené, investiční poradce - sketchnotingu zcela propadl a jeho text už nikdy nebyl nudný. 

Váháte, jak sketchnoting pomůže vám? 

Chcete začít vlastní pohádku? Přijďte na můj workshop a já vás seznámím s paní šipkou, s paní bublinou, zkrátka s dobrou společností! Pokud stále váháte, zda sketchnoting pro sebe vůbec využijete. Zkusit můžete i videokurz

Zda vám přinese úspěch v pracovním životě - nové zákazníky, nabídky, kontakty, možná vám napoví následující reference od těch, kteří kurz již vyzkoušeli:

• Včera jsem si to užila! Když budete mít něco podobného, dejte mi vědět, ráda přijdu! ALENA 
• Inspirovala si mě ke kreslení, a tak jsem si upravil vzhled mých vizitek. PETR
• Díky kurzu sketchnotingu mám nové nápady na infografiku pro připravovaný web. JANA
• Bylo to super! Budu vás sledovat. Mám nápady na novou prezentaci. MARCELA 
• Sketchnoting mi pomohl lépe pochopit situaci. Našla jsem něco nového a vidím v tom skvělou perspektivu! SOFIE

Workshopy pořádám i v Praze a v Plzni. 

Mějte se krásně

Zdenka

Kresby: Zizitom
Instagram: Zdenka

Tréninky: www.edux.cz 

Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...