středa 2. května 2018

Bez talentu umělcem

Je to vůbec možné? Ano, zkuste sketchnoting. Jde o vizuální poznámky. Co s nimi? Využít je lze, ať už v práci nebo pro své soukromé potřeby. Mě oslovil asi před rokem a půl a to jsem ještě netušila, jak mě pohltí. 


Začněte si čmárat a malé úspěchy se dostaví 😉


Sketchnoting je hravý způsob, jak se zviditelnit, jak si práci zjednodušit, jak být zapamatovatelní, jak si rychleji zaznamenávat přednášku nebo se i  bavit. 
  • Před sketchnotingem bylo pro mě mnohé skryto pod neviditelným pláštěm. Teď vidím i to, co jsem předtím neviděla. Používám i druhou hemisféru svého mozku. Tu, která je zaměřena na kreativitu a která se tolik podceňuje.
  • Vykreslila jsem se do vlastního stylu. Zatímco dříve to bylo více o kopírování, teď mám svou vlastní kolekci obrázků.
  • Sketchnoting zbořil mé obavy a přesvědčení o nutnosti talentu. Přesvědčila jsem se o tom, že když chcete a máte dostatečnou vůli a motivaci, dokážete všechno.
  • Jednoduché obrázky pomahájí v koučování či na workshopech.
  • Sketchnoting zvelebil můj YouTube kanál - Jak nastartovat změnu. Díky hravým obrázkům - které si sama tvořím - můžu vytvořit své vlastní originální pozadí mých videí.
  • Spojení sketchnoting + zábava,  dodává mi nové nápady a sketchnoting.
  • Možná to máte stejně, že když se pokoušíte zkusit něco nového, předpokládáte, že to bude náročné. U sketchnotingu je to jiné. Nějaký čas na ni určitě budete potřebovat. Bavíte se, uklidňujete se, relaxujete a přitom vytváříte něco nového.
  • Díky sketchnotingu jsem potkala spoustu nových lidí a snadněji se seznamuji...a další benefity...


Se sketchnotingem na cestách! 

Kromě výše zmíněných výhod mohu díky sketchnotingu i více cestovat. Díky vizuálním poznámkám dělám obrázky na trička, na weby či do kurzu a učím sketchnoting online individuálně nebo díky možnostem webináře. Navíc si tvořím sketchnotingový cestovatelský deník.


Mohu ho doporučit všem, kteří hledají uplatnění pro práci online. Já jsem se vydala na cestu čmárání a propojuji to, se vzdělávání, to co už umím. Třeba také vyučujete online. Co vaše zápisky či blogy obohatit o hravý sketchnoting

Závěrem:
Ráda pro vás vytvořím skeč na blog, na nějakou akci, web či worskhop nebo společně něco vymyslíme.

Mějte se krásně

Zdenka

Trička: Zizitom
E-book: Kaizen - chci změnu 
Instagram: Zdenka
Tréninky: www.edux.cz 

Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...