sobota 27. září 2014

Poučme se minulosti. To je dobrý začátek!

Potřebujete udělat změnu a moc se Vám do ní nechce? Cítíte, že už to není ono, ale stále nevíte, jak s tím pocitem naložit? 

Přiznám se, že změny nemám moc ráda, protože přinášejí hodně stresu, nových a pro mě neznámých věcí, u kterých si přesně nedokážu představit, jak budou fungovat a zda mi přinesou změnu, která v konečném důsledku bude pozitivnější. 

Na druhou stranu si jasně uvědomuji, že pokud změny neudělám, tak jednak budu litovat, že jsem to nezkusila, protože „co kdyby…“, a jednak si uvědomuji, že je nutnost zase pokročit a něco nového se naučit.


Do rukou se mi dostala kniha „Nový začátek“ s podtitulem „Jak nejlépe naložit s životem, který je před vámi“ (nakladatelství ANAG) od Briana Tracyho, kterého jako autora už znám a nějakých pár knih od něj o prodeji jsem již četla, a Renaty Kronowetterové. Tím, že jeho myšlenky znám, mě osobně kniha tolik nepřekvapila. 

Co vnímám jako praktické a využitelné, je dobrá příležitost přemýšlet o sobě, klást si různé otázky, které vlastně nemusíte sami vymýšlet, protože kniha jich poskytuje poměrně dost. Přináší různé návody, cvičení a otázky. Jsou v ní propojeny myšlenky zdatného a úspěšného obchodníka a osoby, která koučuje, přináší otázky k zamyšlení.


Pokud jste se ocitli na životním rozcestí a potřebovali jste se rozhodnout kudy kam,  prvním krokem na cestě k novému začátku je sebepoznání. Dopřejte si chvilku pro sebe a pro úklid myšlenek. Jděte si pro blok a propisku. Je to opravdu hodně otázek. Vybírám některé z knihy.

„Ať už jsme kdekoliv, je to jen zastávka na cestě jinam. Ať děláme cokoliv, dobře nebo špatně, je to jen příprava na něco dalšího, jiného.“ (Robert Louis Stevenson)


Otázky, nad kterými se zkuste zamyslet:
1. Jaké jsou vaše 3 nejdůležitější hodnoty v životě?
2. Kterých 3 úspěchů si v osobním životě vážíte?
3. Jaké jsou vaše největší přednosti jako osobnosti?
4. Které 3 zkušenosti z osobního či pracovního života hodnotíte jako nejhorší?
5. Co považujete za 3 největší chyby života?
6. Které 3 osobnosti současnosti nebo minulosti obdivujete?
7. Jaké byly 3 největší úspěchy vaší kariéry?
8. Jaká 3 slova byste chtěli, aby ostatní použili, když Vás popisují za vaší nepřítomnosti?
9. Jaké 3 nejdůležitější lekce v životě jste dostali?
10. Kdybyste měli možnost cestovat a měli dostatek peněz, jak byste chtěli trávit svůj čas?


Pokud jste na otázky odpověděli, je to skvělé. Hodně lidí ani takto nepřemýšlí a odpovědi ani nevypracuje. Henry Ford říká, že myšlení je ta nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.

Hledáte další tipy pro změny, cvičení a inspiraci ve formě videí? Zkuste Youtube kanál - Jak nastartovat změnu.
Závěrem: 
To, čím Vás kniha obohatí, je možnost přemýšlet o sobě. Tím, že si odpovědi napíšete, můžete s odstupem několika dnů odhalit svůj způsob myšlení a věty, které Vás překvapí, či naleznete směr, kudy se vydat. Možná rozbouříte svoji hlavu, a tak Vám pomůže najít to, co potřebujete.


Moje doporučení: 
Všichni máme rádi pohodlí, bezpečí a všechno, co je kolem nás, a hlavně máme zkušenost a víme, co a jak funguje. Pokud už to v nás hodně vře a sžírá nás vnitřní nespokojenost, pak je jedinou cestou vykročení ze zóny našeho komfortu

Co mě ještě napadá? Zkuste si s někým promluvit o svých odpovědí, o tom, co jste si uvědomila. Nadhled a pochopení druhého pro Vás může být užitečné. Nechcete se Vám přemýšlet a máte rádi společnost? Přijďte ke mně do kurzu "Sebepoznání pro ženy" či "Cesta k úspěchu" nebo můžeme vyzkoušet koučování.


Přeji Vám hezký den,

Zdenka


E-book: Kaizen chci změnu
Koučink: www.kouc-koucink.cz
Youtube: Jak nastartovat změnu

Podcast: Zdenčin pokec
Kurzy: www.edux.cz


Našli jste pro sebe inspiraci? Dejte vědět i svými kamarádům. Děkuji. Připojte se k mým odběratelům 
blogu nebo Youtube kanálu Jak nastartovat změnu. 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...