pondělí 16. července 2012

Malými krůčky k velkým cílům - metoda Kaizen

Chci změnu - blog osobního rozvoje
Ačkoliv je metoda Kaizen již dlouho uznávaná, mnozí z nás ji ještě do svého života a byznysu neaplikovali. 

Stručně řečeno: Není třeba dělat radikální změny, mnohem účinnější je měnit věci postupně, po malinkatých krocích, ale pravidelně.“ Je to jako puzzle po malých částech dáváme dohromady celkový obrázek.

Uvedu typické příklady ze života. Pokud například chceme zhubnout, není nutné si nakoupit plnou tašku produktů zdravé výživy a okamžitě objednat permanentku do fitcentra. Lepší je dát si denně o hranolek (ano, čtete správně, o jeden hranolek denně) méně k jídlu, nebo pokud chcete cvičit, tak začít pětiminutovým pochodem na místě, třeba při sledování televize.

A pokud se chcete konečně naučit španělsky, stačí jedno nové slovíčko každý den.To všechno jsme schopni zvládnout...
Chci změnu - blog osobního rozvoje
Základem této metody Kaizen je, že potřebujete získat určitý návyk. Časem bude hranolků k obědu málo – a budou vám stačit. Pak zjistíte, že se cvičení můžete věnovat každý den 10 minut. Začněte s malými kroky – a po určité době zjistíte, že jste ušli dlouhou cestu, na kterou byste si dříve netroufli.

Existuje spousta výmluv, proč určité věci nedělat – „Nemám čas…“, „Je toho moc…“, „Nemám dostatečnou vůli…“, „Nechce se mi…“, "nikdy se angličtinu nenaučím", „Stejně to nemohu zvládnout…“ a tak dále.


Závěrem:
Když ale obrovský problém rozmělníme na drobečky, postupně většina výmluv zmizí: i velmi zaneprázdněný člověk si může vyrobit (nebo dnes i koupit!) například kartičky se slovíčky cizího jazyka, strčit je do kapsy a při čekání na tramvajové zastávce nebo cestování autobusem je vytáhnout, číst si je a učit se.


Moje doporučení:
Blog Chci změnu

Zkuste metodu Kaizen. Začněte třeba tím, že si zvolte si nějaký cíl a cestu k němu rozčleňte na malé krůčky...Případně (mozek miluje otázky) se ptejte: Co nejmenšího mohu udělat proto, abych se dnes 1 minut smála?", Jak mohu ušetřit 5 minut denně na čtení oblíbené knížky?"...napadá Vás něco do čeho se Vám moc nechce? Zapojte se do Projektu 365 otázek a pracujte ve formě otázek.

Využijte Kaizen v jakékoliv oblasti, ve které se toužíte zlepšit. Jako pomůcku a cvičebnici můžete využít i můj e-book s názvem Kaizen - chci změnu". Vyzkoušejte koučování  v kombinaci s e-bookem.

Hezký den,


Zdenka

Ebook:
Kaizen- chci změnu
Koučink:
 
www.kouc-koucink.cz
Kurzy: www.edux.cz
Youtube: Jak nastartovat změnu


Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej a doporučte jej tak ostatním – děkuji.


Linkwithin.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...